ЦДАВО підготував виставку "«Слушний час настав»: «З цього моменту єдиним засобом платежу на території України є гривня»"

Онлайнова виставка архівних документів ілюструє історичні паралелі між впровадженням українських грошових знаків у добу Української революції 1917-1921 рр. та проведенням грошової реформи в часи відновлення державності

Виставка доступна за лінком.

 
Читачі мають можливість побачити грошові знаки різних періодів історії України, від доби Української Центральної Ради до сьогодення, а також законодавчі акти, організаційно-розпорядчі документи, звіти тощо, які супроводжували грошові реформи в Україні.

Законодавчі акти українських урядів, спрямовані на захист фінансового простору, звіти про боротьбу з насиченням ринку знеціненою готівкою, фальшуванням української валюти та зразки українських грошових знаків різних історичних періодів стануть у нагоді широкій аудиторії для остаточного усвідомлення різниці між "гривнею" і "рублем".

Загалом на виставці представлено близько 200 архівних документів

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.