АНОНС: 10 Днів незалежності — історичний серіал про становлення України. ВІДЕО

Останні сто років шлях України до свободи був звивистим, але ми його здолали і здобули незалежність. Розуміння поворотних моментів на цьому шляху — наш ключ до свободи, адже в умовах російсько-української війни ми мусимо щодня її відстоювати.

Про вихід нового серіалу "Історичній правді" повідомили у Центрі досліджень визвольного руху.

 

"У проєкті "10 Днів незалежності України" ми разом з вами дослідимо шлях, який пройшла наша країна, щоб сформуватися як окрема європейська держава.

Десять епізодів — десять ключових для нашої держави історичних подій, які охоплюють період від 1918-го до сьогодення" - йдеться у повідомленні.

Перша серія вже скоро — 24 серпня — на річницю відновлення незалежності.

Адже 24 серпня 1991 року — не нульовий відлік. За цією датою стоять десятки років перемог і поразок.


Перша і наступні серії будуть виходити на Ютуб-каналі ЦДВР та Фейсбук-сторінці.

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.