У Чехії відбудеться фотовиставка «Україна. 30 років свободи»

Посольством України в Чехії запросило на відкриття фотовиставки «Україна. 30 років свободи», присвяченій 30-й річниці незалежності України.

Про це повідомляється на сторінці події у Фейсбуці.

 

"На фотографіях, ретельно відібраних нами у співпраці з нашими партнерами, зафіксовані найважливіші віхи новітньої історії нашої країни. Вони нагадають моменти радості, гордості та перемог, але також смутку і втрат, які українці прожили за тридцять років з часу відновлення незалежності України, розкажуть про доленосні події, які згуртували наш народ і сформували нашу державу", – йдеться в повідомленні.

 

Виставка буде розміщена на пішохідній зоні вулиці На Пршікопі, поряд з будинками № 6 – 8 та виходом зі станції метра "Мустек".

Символічне відкриття відбудеться у суботу, 14 серпня, о 13.00. Виставка триватиме до 30 серпня.

У підготовці виставки були використані документальні фотографії агентств Укрінформ і ČTK, фотобанку ukraine.ua та проєкту Ukraїner, роботи українських фотографів Олександра Клименка та Олексія Фурмана, світлини з особистих архівів активістів Давіда Конечного, Ксенії Майзнерової, Зоряна Кіся та інших.

У Посольстві зауважили, що виставка підготовлена за підтримки мерії Праги та проводиться під патронатом мера міста Зденєка Гржіба.

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.