В Ужгороді презентували аудіогід історичними пам’ятками чеського періоду

Аудіодогід чеською та українською мовами допоможе ужгородцям та гостям міста пізнати усі локації маршруту та дізнатися цікаві факти про Ужгород чехословацької доби

За ініціативи представництва Чеського центру Київ в Ужгороді був презентований аудіомаршрут в рамках проекту "Чеський спадок в Ужгороді".

 

Подія відбулася у форматі живої прогулянки для представників преси, а також для всіх бажаючих познайомитися з пам'ятками доби Першої Чехословацької республіки.

На заході представлено додаток в Google.maps, який прокладає аудіомаршрут по найяскравішим пам'яткам архітектури Чехословацької республіки в Ужгороді. Завдяки йому кожен турист, а також просто зацікавлений історією 20х -30х років минулого сторіччя зможе на деякий час поринути в минуле та насолодитися неповторним виглядом споруд під інформативний та цікавий аудіо супровід досвідчених експертів.

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.