В Ужгороді презентували аудіогід історичними пам’ятками чеського періоду

Аудіодогід чеською та українською мовами допоможе ужгородцям та гостям міста пізнати усі локації маршруту та дізнатися цікаві факти про Ужгород чехословацької доби

За ініціативи представництва Чеського центру Київ в Ужгороді був презентований аудіомаршрут в рамках проекту "Чеський спадок в Ужгороді".

 

Подія відбулася у форматі живої прогулянки для представників преси, а також для всіх бажаючих познайомитися з пам'ятками доби Першої Чехословацької республіки.

На заході представлено додаток в Google.maps, який прокладає аудіомаршрут по найяскравішим пам'яткам архітектури Чехословацької республіки в Ужгороді. Завдяки йому кожен турист, а також просто зацікавлений історією 20х -30х років минулого сторіччя зможе на деякий час поринути в минуле та насолодитися неповторним виглядом споруд під інформативний та цікавий аудіо супровід досвідчених експертів.

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.