АНОНС: У Тернополі презентують книжку про діяльність УПА на Хмельниччині

У книжці розглянуто організаційну, військово-пропагандистську, диверсійну та рейдову діяльність Кам’янець-Подільської групи УПА “22 б”, яка впродовж другої половини 1944 р. дислокувалася на території Тернопільської області ОУН. А також боротьбу відділів УПА проти радянського окупаційного режиму і частин НКВД у призбручанських районах сучасної Тернопільщини і Хмельниччини.

Музей національно-визвольної боротьби Тернопільщини запрошує взяти участь в презентації науково-популярної книжки видавництва "Літопис УПА": "Над Збручем: Кам'янець-Подільська група УПА на Тернопільщині (друга половина 1944 р.)"

 

Її автор, історик та багаторічний дослідник національно-визвольного руху ОУН та УПА Сергій Волянюк, розповість про основні етапи вивчення цієї маловідомої сторінки з історії боротьби повстанської армії на теренах нашого краю, а також зробить короткий тематичний екскурс до діяльності цієї військової одиниці УПА.

Робота виконана в межах програми "Історія національно-визвольних змагань: складні питання та уроки", над якою працює Музей національно-визвольної боротьби Тернопільщини.


Час: 15 липня, четвер, 12.00


Місце: "Музей національно-визвольної боротьби Тернопільщини" – м. Тернопіль, вул. Медова, 5.


У зв'язку з карантинними заходами кількість учасників презентації обмежена, тому організатори просять попередньо зголосити свою участь. Заявки приймаються до 11 год. 15 липня.

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.

Як я став депутатом…

Потім, коли ми вже аналізували в Народній Раді результати виборів, з’ясувалося, що я був єдиним зі Сходу і Півдня України, хто виграв сільський округ. Усі інші демократи в цій частині країни перемагали в містах. Наприкінці осені 1989 року я навіть не думав балотуватися. А за три місяці — несподівано для суперників, друзів і самого себе — виграв вибори.