В одеському музеї відкрилась виставка вишитих рушників

У філії регіонального історико-краєзнавчого музею "Степова Україна", що на вул. Ланжеронівській в Одесі, відкрили виставку "Чарівний світ рушників Одеської області".

Показали 38 виробів, створених руками вихованців центру дитячо-юнацької творчості "Еврика". Це копії оригінальних рушників кінця XIX-початку XX ст. Такі виготовляли на півночі регіону, пише "Думская".

 

На виставці представили весільні, пісні, обрядові рушники. Також незвичайний рушник виконаний у техніці качалочкової гладі із зображенням собачок на повідку.

Такий рушник жінки вишивали за одну ніч, перед тим як їхні чоловіки або сини вирушали на війну чи полювання. Вважалося, що він служитиме для них оберегом.

 

"Кожен рушник – зі своїм архаїчним орнаментом та власними символами. Їх головний акцент в тому, щоб врятувати енергетику людини від злих сил", - каже в.о. директора "Степової України" Галина Загребенюк.

Виставка триватиме протягом двох місяців.

Генерал-хорунжий Юрко Тютюнник. «Народження моє припало на самісінький Великдень…»

На Великдень, 20 квітня 1891 року народився майбутній член Центральної Ради, український військовий діяч, повстанський отаман, командувач Другим зимовим походом генерал-хорунжий Армії УНР Юрко Тютюнник. В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України зберігаються унікальні документи про його життя і діяльність, особисте листування, рукопис книги "Зимовий похід 1919–1920 рр.", а також світлини, які досі ще не публікувалися.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.