У США магазин продавав жовті "зірки Давида" для невакцинованих

Магазин капелюхів у Нешвілі, штат Теннессі, рекламував нашивку у вигляді жовтої зірки з написом "Не вакцинований", подібну до тої, яку змушували носити євреїв у нацистській Німеччині. Це викликало обурення і протести.

Магазин Hatwrks опублікував допис на своїй сторінці в Instagram, що продає такі нашивки за 5 доларів. Потім цей допис зі сторінки видалили, повідомляє ВВС. Україна.

 

Такий товар розкритикували в інтернеті, а під самим магазином зібралися протестувальники з плакатами "У Нешвілі немає нацистів".

Місцевий рабин заявив, що така зірка ображає євреїв, які загинули від рук нацистів.

"Використання жовтої зірки або будь-яких зображень Голокосту для будь-чого є ведмежою послугою для вшанування пам'яті шести мільйонів євреїв, яких систематично вбивали під час Голокосту", - сказав місцевий рабин Лорі Райс місцевому телеканалу WSMV.

У наступному пості в Instagram магазин вибачився "за нечутливість". У крамниці кажуть, що не хотіли применшувати значення зірки Давида чи не поважати те, що сталося з мільйонами людей.

Під час пандемії деяких прихильників теорії змови засудили за порівняння між заходами щодо Covid-19 та політикою нацистської Німеччини.

Минулого тижня республіканську конгресменку Марджорі Тейлор Грін розкритикували за порівняння маскового режиму під час ковіду з політикою нацистів, які змушували євреїв носити жовті зірки.

Гарвардські студії Омеляна Пріцака… під кутом зору КГБ УССР

Професор Гамбурзького, Вашингтонського, Гарвардського, Київського університетів, засновник і перший директор Українського наукового інституту в Гарварді, сходознавець зі світовим ім'ям, знавець півсотні мов, дослідник давньої історії України, зокрема джерельної бази, яка свідчила про осібні витоки української державності і про українські терени як центр державотворення. Саме послідовний україноцентризм Омеляна Пріцака став головною причиною прискіпливої уваги до його постаті КГБ УССР.

Фундаменти палацу Кирила Розумовського. Історична довідка об'єкта культурної спадщини

В результаті обстежень залишків мурувань XVIII ст. в садибі по вул. Івана Мазепи у Києві, з’ясувалося, що під руїнами будівлі кінця ХІХ ст. збереглися фундаменти та підвали київського палацу останнього українського гетьмана Кирила Розумовського. Цю пам’ятку ще в 30-х роках минулого століття вважали беззворотньо втраченою. Я терміново виготовив історичну довідку, за якою Департамент охорони культурної спадщини КМДА мав би внести фундаменти палацу Кирила Розумовського до переліку щойновиявлених об’єктів культурної спадщини. Однак Департамент відхилив довідку і правоохоронного статусу об'єкту не надав.

Хрест Симона Петлюри – капеланам Армії УНР

У червні 1944-го в Рівненському рибтресті в одній із шухляд столу працівники знайшли дві грамоти до Хреста Симона Петлюри. Цупкі аркуші бланків із тризубом, оригінальною печаткою червоного кольору та фразою "Іменем Української Народної Республіки…" не могли не привернути увагу й не насторожити.

Військовий цвинтар у Львові. Що стало предметом суперечки

Львів майже щодня прощається із загиблими захисниками. На Марсовому полі вже поховані близько 800 Героїв, які віддали своє життя у російсько-українській війні. Це місце стало символом відваги й самопожертви, що нагадує про високу плату за свободу. У Львівській міськраді оголосили конкурс та обрали проєкт військового цвинтаря, який має стати місцем "сили та спокою". Натомість у місті почалися жваві суперечки щодо вибору проєкту-переможця.