У США магазин продавав жовті "зірки Давида" для невакцинованих

Магазин капелюхів у Нешвілі, штат Теннессі, рекламував нашивку у вигляді жовтої зірки з написом "Не вакцинований", подібну до тої, яку змушували носити євреїв у нацистській Німеччині. Це викликало обурення і протести.

Магазин Hatwrks опублікував допис на своїй сторінці в Instagram, що продає такі нашивки за 5 доларів. Потім цей допис зі сторінки видалили, повідомляє ВВС. Україна.

 

Такий товар розкритикували в інтернеті, а під самим магазином зібралися протестувальники з плакатами "У Нешвілі немає нацистів".

Місцевий рабин заявив, що така зірка ображає євреїв, які загинули від рук нацистів.

"Використання жовтої зірки або будь-яких зображень Голокосту для будь-чого є ведмежою послугою для вшанування пам'яті шести мільйонів євреїв, яких систематично вбивали під час Голокосту", - сказав місцевий рабин Лорі Райс місцевому телеканалу WSMV.

У наступному пості в Instagram магазин вибачився "за нечутливість". У крамниці кажуть, що не хотіли применшувати значення зірки Давида чи не поважати те, що сталося з мільйонами людей.

Під час пандемії деяких прихильників теорії змови засудили за порівняння між заходами щодо Covid-19 та політикою нацистської Німеччини.

Минулого тижня республіканську конгресменку Марджорі Тейлор Грін розкритикували за порівняння маскового режиму під час ковіду з політикою нацистів, які змушували євреїв носити жовті зірки.

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.