Єгипетські археологи знайшли сотню стародавніх гробниць в дельті Нілу

Єгипетські археологи під час розкопок в провінції дельти Нілу знайшли 110 гробниць, більшість з яких відносяться до додинастичного періоду на території Єгипту.

Про це повідомляє Суспільне із посиланням на Associated Press.

 
фото: Associated Press

Гробниці, в частині з яких є людські останки, були знайдені на археологічному об'єкті Кум Аль-Халджи, приблизно за 150 кілометрів від Каїру.

Серед них 68 овальних гробниць, які відносяться до додинастичного періоду, який охопив період з 6000 по 3150 рік до Р.Х. Також є 37 гробниць прямокутної форми з давньої епохи, відомої як Другий проміжний період (1782-1570 рр. до Р.Х.), коли Стародавнім Єгиптом правили семіти гіксоси (Гіксоси — група кочових племен з Малої Азії, які завоювали Нижній Єгипет в середині XVIII століття до Р.Х. за часів – ред.).

Решта п'ять могил овальної форми датуються періодом Накада III, що існувала між 3200 і 3000 роками до Р.Х.

Археологи також виявили в цих гробницях людські останки дорослих та дітей, а також похоронні артефакти та предмети кераміки.

Як пише видання, це відкриття – останнє із серії археологічних відкриттів за останні роки, про які Єгипет прагнув оголосити в надії відродити свій туристичний сектор.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.