Археологи знайшли на віллі в Іспанії давньоримський сейф

Археологи виявили в римській віллі в центральній частині Іспанії сейф, який датується IV століттям нашої ери. Артефакт являє собою дерев'яну скриню з бронзовим облицюванням і залізними шипами.

Про це пише zn.ua з посиланням на The History blog.

Сейфи, відомі як арка феррата, використовували для зберігання цінних речей: прикрас, монет, текстилю та важливих документів в римських приватних будинках і установах. Оскільки сейфи були виконані з дерева, до нашого часу збереглося всього чотири відомих зразка. Три сейфи збереглися після виверження Везувію в 79 році нашої ери, а єдина арка феррата, знайдена на території Іспанії, була виявлена в Арагоні.

Віллу, на якій знайшли сейф, назвали Каса-дель-Мітрео, оскільки поруч знаходився храм Мітри. Віллу побудували в кінці І - на початку ІІ століття, а наступні століття її розширювали і перебудовували. Вона розташовувалася за межами римського міста Емеріта-Августа.

Чим займався господар вілли, невідомо. Але вчені вважають, що це була заможна родина, оскільки вілла складалася з 15 кімнат, які включали в себе ванну і кухню, а також чотирьох додаткових приміщень. Дослідники припускають, що сім'я могла бути пов'язана з торгівлею, а чотири додаткових кімнати використовували для продажу товарів.

На другому поверсі будівлі розташовувалися ще дві кімнати, одна з яких обрушилася в результаті пожежі, причини якої невідомі.

Від символу до імені: у пошуку власних моделей військового цвинтаря

Присвячені невідомому солдату монументи можна знайти у Франції, США, Британії, Канаді та інших країнах умовного Заходу. Зрештою, традиція символічних і цілком реальних могил невідомих солдатів народилася саме у Західній Європі. Асоціація могили невідомого солдата з Радянським Союзом радше пов'язана з зацикленістю політики пам'яті сучасної Росії на Другій світовій війні, ніж із якоюсь особливою прихильністю радянців до невідомих солдатів.

Володимир Лаврик: віднайдений епізод з литовського життя офіцера Армії УНР

Щонайменше 70 майбутніх офіцерів міжвоєнного Війська Литовського народилися в Україні. Сотні пов’язані з українськими теренами навчанням, юнацькими роками, участю у боях Першої світової війни, пролитою кров’ю у боротьбі за вільну Україну. Водночас, литовська земля народжувала майбутніх бійців українських визвольних змагань, героїв Війни за незалежність.

"Не допустити витоку за кордон відомостей про голод в Україні"

У 1980-х роках органи кдб урср пильно відстежували діяльність представників української діаспори, спрямовану на привернення уваги світової громадськості до Голодомору в Україні 1932–1933 років, і намагалися всіляко перешкоджати цьому. У циркулярах і вказівках з Києва до обласних управлінь кдб ішлося про те, які необхідно вжити агентурно-оперативні заходи "для протидії ворожим акціям закордонних наццентрів".

"Нас не подолати!". Полтавський вимір Помаранчевих подій: до 20-ої річниці Другого Майдану

Цьогоріч відзначаємо 20-річчя Другого Майдану або "Помаранчевої революції". Це акції за збереження незалежності і проти масових фальсифікацій президентських виборів 2004 року на користь путінського ставленика Януковича. Під помаранчевими стягами гуртувалися ті, хто не хотів сповзання України у болото "совка" і російських впливів. Помаранчеві протести стартували 21 листопада 2004 року і тривали до 28 грудня 2004 року. За даними соціологів, понад 6,6 млн громадян взяли участь у Помаранчевій революції.