У Кропивницькому повернули до музею три відреставровані ікони

До Кропивницького обласного музею мистецтв після реставрації повернули три ікони, датовані 18-20 століттями

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Суспільне.

 

Серед повернутих ікон – "Хрещення або Богоявлення Господнє", "Відсічення голови Святого Іоанна Предтечі" та "Богородиця Почаївська".

За словами директора музею Тетяни Ткаченко-Суханової, разом з іконами відреставрували ще чотири графічні твори 19 століття. Роботи відновлювали у Харківській філії національного дослідного реставраційного центру України.

"Ікони та картини реставрували від одного до двох років. Реставрація була безкоштовною. В кожного з цих робіт своя історія, наприклад, ікони у свій час передали нам з деяких храмів. З понеділка (12 квітня - ред.) почнемо чіпляти кріплення до цих робіт і готові показати їх нашим відвідувачам у сакральному залі музею", - розповіла директор.

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.

"Найстаріший з нині живих...": Історія Балтійського кубку

Після закінчення Першої світової війни нове дихання отримали ігрові командні види спорту. Битви з полів, найстрашнішої на той момент війни, переміщуються на футбольні стадіони. Нове покоління запальних ентузіастів-організаторів продукує ідеї континентальних і регіональних турнірів як для клубів, так і для національних збірних. Не виключенням був і Балтійський регіон. Тут на просторах понівечених, не лише світовою війною, а й роками кривавих війн за незалежність, народжується ідея власного Балтійського кубку.

«Ми продовжуємо боротьбу і маємо всі шанси переломити хід історії та встояти», - історик та офіцер ЗСУ Ігор Макарчук

Історик-археолог та реконструктор, дослідник Українських визвольних змагань початку ХХ ст. Ігор Макарчук у 2022 році поставив на паузу аспірантуру та пішов до війська. Раніше Ігор разом із побратимами з «Пласту» одягав військові однострої часів УНР і відтворював знакові події та битви тієї доби. Нині він носить піксель як офіцер однієї з бригад ЗСУ. І відчуває чимало паралелей між тією та цією війною: «Як сто років тому, так і зараз — боротьба триває і ворог той самий».