Посол Ізраїлю відкрив в Одесі мурал і годинник, присвячені пам'яті письменника Жаботинського

Посол Ізраїлю в Україні Джоел Ліон 12 квітня відкрив в Одесі два проєкти, присвячені пам'яті єврейського письменника, журналіста і політичного діяча Зеєва Жаботинського

Як передає Укрінформ, про це повідомило у Фейсбуці посольство Ізраїлю в Україні, яке ініціювало пам'ятні проєкти.

 

Зокрема, Ліон відкрив мурал, який створила одеська художниця Леся Верба, на будинку по вулиці Базарній 33, де народився Володимир-Зеєв Жаботинський. Окрім того, посол взяв участь у відкриті відновленого з ініціативи посольства старовинного годинника у приміщенні приймального відділення історичної Єврейської лікарні міста Одеса, який отримав назву "годинники Зеєва Жаботинського".

"Для мене велика честь відкрити сьогодні місця, присвячені Жаботинському... Цього року наші країни відзначають 30-річчя дружби, але наші народи пов'язані один з одним протягом тисячоліть", - сказав посол Ліон.

Посольство Ізраїлю в Україні висловило подяку Одеській міськраді за повну підтримку і сприяння у здійсненні проєкту.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.