МКІП розпочинає підготовку до 30-ї річниці Незалежності

В Україні до відзначення 30-ї річниці Незалежності України планується низка цікавих сучасних проєктів та ініціатив культурно-мистецького спрямування.

Про це написав міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко в Фейсбуці.

 

"Сьогодні під керівництвом Прем'єр-міністра Дениса Шмигаля відбулося перше засідання Організаційного комітету щодо підготовки та відзначення 30-ї річниці Незалежності України. Впродовж якого затвердили склад оргкомітету і план заходів відзначення на цей рік", - написав Ткаченко.

Він зазначив, що співголовами оргкомітету стали Прем'єр-міністр та Керівник Офісу Президента. До складу увійшли керівники міністерств, народні депутати та представники громадських організацій.

"Щодо планів: вони амбітні і ми вже розпочинаємо підготовку. Події будуть відбуватися впродовж року та охоплять всю Україну. Очікуйте на ряд цікавих сучасних проєктів та ініціатив культурно-мистецького спрямування", - додав Ткаченко.

"Вільне місто" під орудою Нестора Махна і повсякдення революції. Фрагмент книжки "Дніпро. Біографія великого міста в степу"

Махновські війська тричі захоплювали Катеринослав. Вони повністю контролювали місто протягом шести тижнів у листопаді–грудні 1919 року. Щойно Махно увійшов до Катеринослава, як той був проголошений "вільним містом" під захистом Революційно-повстанської армії. Жителів закликали "припинити бути міщанами й обивателями" та "сміливо і рішуче стати до справи будівництва нового життя на рівних, справедливих і розумних началах".

Як і де жили наші аристократи

"Пробираючись крізь чагарники, немов у фільмі про Індіану Джонса, ми очікували, що вийдемо на галявину та побачимо бодай руїни чи фундамент споруди. Але коли хащі скінчилися, ми ступили на переоране поле. Перед нами була лише оброблена плугом земля".

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.