Громаді Києва повернули земельну ділянку музею у Пирогові вартістю понад 800 мільйонів

Офісом Генерального прокурора скасовано незаконну реєстрацію за комерційним товариством права користування земельними ділянками площею 43,4 га вартістю понад 800 млн грн у Голосіївському районі міста Києва.

Про це повідомляється на Сайті Офісу генерального прокурора.

 

Встановлено, що товариство без відповідних правових підстав здійснило державну реєстрацію права користування землями, які розташовані в зоні охоронюваного ландшафту і належать до території Національного музею народної архітектури та побуту України (с. Пирогів).

Оскільки ці землі є обмеженими в обороті, не можуть перебувати у приватній власності, на них забороняється будь-яка діяльність, яка негативно впливає або може впливати на стан історико-культурних комплексів та об'єктів чи перешкоджає їх використанню за цільовим призначенням, судом ухвалено рішення про їх повернення законному власнику.

Наразі завдяки ефективному реагуванню прокурора на порушення вимог законодавства, земельну ділянку повернуто.

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.