У Єгипті знайшли мумії із золотими язиками

Під час розкопок на півночі Єгипту археологи знайшли мумії із золотими язиками

Про це повідомляє BBC.Україна.

Муміям близько 2000 років.

Спільна команда археологів з Єгипту та Домінікани робили розкопки в олександрійському храмі Тапосіріс Магна -"Великого цвинтаря Осіріса", де знайшли 16 поховань у могилах, викопаних у скелі. Такі могили були поширені за часів панування греків та римлян.

Всередині вони знайшли мумії, які не надто добре збереглися.

Проте в роті кожної з них були амулети із золотої фольги, схожі за формою на язики. Вважають, що вони були потрібні мерцям для того, щоб говорити на суді Осіріса у потойбічному житті.

За віруваннями давніх єгиптян, Осіріс був богом потойбічного світу, відродження та суддя мертвих.

Зображення бога також містилося на картонажі - матеріалі, зробленому із шарів гіпсу, полотна та клею, який частково покривав одну з мумій.

Золоті прикраси на картонажі голови другої мумії, за словами археологів, зображали корону, роги та кобру. А на грудях цієї мумії було намисто із головою сокола - символу бога Гора.

 

Гарвардські студії Омеляна Пріцака… під кутом зору КГБ УССР

Професор Гамбурзького, Вашингтонського, Гарвардського, Київського університетів, засновник і перший директор Українського наукового інституту в Гарварді, сходознавець зі світовим ім'ям, знавець півсотні мов, дослідник давньої історії України, зокрема джерельної бази, яка свідчила про осібні витоки української державності і про українські терени як центр державотворення. Саме послідовний україноцентризм Омеляна Пріцака став головною причиною прискіпливої уваги до його постаті КГБ УССР.

Фундаменти палацу Кирила Розумовського. Історична довідка об'єкта культурної спадщини

В результаті обстежень залишків мурувань XVIII ст. в садибі по вул. Івана Мазепи у Києві, з’ясувалося, що під руїнами будівлі кінця ХІХ ст. збереглися фундаменти та підвали київського палацу останнього українського гетьмана Кирила Розумовського. Цю пам’ятку ще в 30-х роках минулого століття вважали беззворотньо втраченою. Я терміново виготовив історичну довідку, за якою Департамент охорони культурної спадщини КМДА мав би внести фундаменти палацу Кирила Розумовського до переліку щойновиявлених об’єктів культурної спадщини. Однак Департамент відхилив довідку і правоохоронного статусу об'єкту не надав.

Хрест Симона Петлюри – капеланам Армії УНР

У червні 1944-го в Рівненському рибтресті в одній із шухляд столу працівники знайшли дві грамоти до Хреста Симона Петлюри. Цупкі аркуші бланків із тризубом, оригінальною печаткою червоного кольору та фразою "Іменем Української Народної Республіки…" не могли не привернути увагу й не насторожити.

Військовий цвинтар у Львові. Що стало предметом суперечки

Львів майже щодня прощається із загиблими захисниками. На Марсовому полі вже поховані близько 800 Героїв, які віддали своє життя у російсько-українській війні. Це місце стало символом відваги й самопожертви, що нагадує про високу плату за свободу. У Львівській міськраді оголосили конкурс та обрали проєкт військового цвинтаря, який має стати місцем "сили та спокою". Натомість у місті почалися жваві суперечки щодо вибору проєкту-переможця.