АНОНС: До Дня закоханих НМІУ підготував театралізовану екскурсію

14 лютого з нагоди «Дня закоханих» Національний музей історії України запрошує на театралізовану екскурсію з каганцями «Велике кохання видатних українців», яка розрахована на поціновувачів романтичних сторінок історії.

Про це "Історичній правді" повідомили у НМІУ.

 

Кохання – прекрасне, світле і святе почуття, яке окрилює і возвеличує людину. Але іноді воно приховує смертельну небезпеку.

Під час театралізованої екскурсії її учасники дізнаються, які наслідки мало змагання за руку й серце прекрасної "степової Єлени" між Богданом Хмельницьким та Даніелем Чаплинським.

Матимуть змогу дізнатися про турботи і складну долю Роксолани, дружини Сулеймана І Пишного, султана Османської імперії, довідаються про заборонене кохання Івана Мазепи і його юної похресниці Мотрі Кочубеївни.


Час: 14 лютого, неділя, 19:00


Місце: Національному музеї історії України, вул. Володимирська, 2, м. Київ.


Вартість участі – 175 грн.

Квитки можна придбати у касі музею (щодня з 10:00 до 17:00) або ОНЛАЙН. Кількість місць обмежена, тому квитки необхідно викуповувати заздалегідь.

Щоб придбати квиток у день заходу, його потрібно обов'язково забронювати за телефоном (044) 278 48 64 або 067 587 02 61 (Лілія).

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.