МОН перегляне підручники з історії України через позов ексрегіонала Портнова

Окружний адміністративний суд Києва зобов'язав Міністерство освіти та науки переглянути підручник з історії України щодо висвітлення подій Революції Гідності. Позов подав заступник керівника адміністрації президента часів Януковича Андрій Портнов.

У реєстрі судових рішень від 21 січня вказано, що у березні 2020 року Портнов звернувся до МОН із вимогою переглянути вісім підручників з історії України для 5-11 класів. Однак у міністерстві вимоги колишнього регіонала визнали безпідставними і такими, що "жодним чином не зачіпає права, свободи та інтереси позивача".

 

Після цього Портнов звернувся до суду. На його думку, у підручниках, виданих у 2018 та 2019 роках, історія викладається "однобічно, з вигадуванням фактів", а також "містить ознаки спотворення інформації та подій, що мали місце у період 2013-2014 років, маніпулювання фактами та оцінками подій цього періоду".

Зокрема, Портнов вважає, що вбивства мітингувальників правоохоронцями під Революції Гідності не є доведеними, оскільки у Єдиному державному реєстрі судових рішень немає обвинувальних вироків про те, що працівники "Беркуту" визнані винними у вбивстві 22 січня 2014 року активістів Євромайдану.


У позові колишнього регіонала йдеться про такі підручники:

Історія: Україна і світ: (інтегр.курс, рівень стандарту): підруч.для 11-го кл. закл. заг. серед. освіти / Мар`ян Мудрий, Олена Аркуша. - Київ: Генеза, 2019. - 304 с. :іл., карти.;

Історія України. Рівень стандарту: підручник для 11 класу закладів загальної середньої освіти / Г.М. Хлібовська, О.В. Намук, М.Є. Крижановська, І.Б. Гирич, І.О. Бурнейко. - Тернопіль: Астон, 2019. - 256с.: іл.;

Історія України (профільний рівень): підруч. для 11 кл. закл. загал, серед. освіти / О.В. Гісем , О.О. Мартинюк. - Харків: Вид-во "Ранок", 2019. - 256 с. : іл.;

Історія України (рівень стандарту): підруч. для 11 кл. закл. загал, серед. освіти / О.В. Гісем, О.О. Мартинюк. - Харків : Вид-во "Ранок", 2019. - 288 с. : іл.;

Історія України (профільний рівень): підручник для 11 класу закладів загальної середньої освіти / B.C. Власов, C.B. Кульчицький. - Київ : Літера ЛТД, 2019. - 288 с.;

Історія України (рівень стандарту): підруч. для 11 кл. закл. загальн. середи, освіти / Олексій Струкевич, Степан Дровозюк, - Київ, Грамота, 2019. - 240 с.: іл.;

Історія України (рівень стандарту): підручник для 11 кл. закл. загальн. серед, освіти / Н.М. Сорочинська, О.О. Гісем. - Тернопіль: Навчальна книга - Богдан, 2019. - 240 с.: іл.;

Вступ до історії: підруч. для 5 кл. закладів загальної середньої освіти / І.Я. Щупак, І.О. Піскарьова, О.В. Бурлака. - К.: УОВЦ "Оріон", 2018.- 192 с.: іл.


Суд постановив скасувати гриф "Рекомендовано" для цих підручників. А також зобов'язав Міносвіти переглянути інші навчальні підручники та посібники, які затверджені або рекомендовані для використання у навчальному процесі і містять опис подій 2013-2014 років, зокрема Революції Гідності, на предмет подання повної, достовірної та об'єктивної інформації.

Крім того, МОН має сплатити судові витрати у розмірі 1 681,60 грн.

Рішення суду набере чинності, якщо жодна зі сторін не звернеться з апеляцією.


Нагадуємо, під час президентства Віктора Януковича Портнов був заступником глави Адміністрації Президента, брав участь у написанні "диктаторських законів". Після Революції гідності Портнов покинув Україну і оселився у Відні. Колишній регіонал повернувся в Україну у травні 2019-го.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.