У В'єтнамі знайшли гробницю у формі човна

Стародавня гробниця, вік якої становить близько 1400 років, була виявлена в полі в центральній провінції Нгі-Суан району Ха Тінь у В'єтнамі

Про це повідомляє НВ.

Гробниця в формі човна, зроблена з обпаленої цегли різних розмірів, була виявлена на будівельному майданчику, коли робітники копали канал через посівні площі в комуні Сюань Хун.

Початкові дослідження показали, що реліквія — це стародавня гробниця епохи Хань, побудована за часів китайської династії Сунь-Тан більше 1400 років тому. Гробниця була знайдена на глибині 2 метри під землею і мала розміри 4 метри в довжину, 1 метр в ширину і 1,2 метра у висоту.

Деякі жителі комуни заявили, що вони знаходили схожі гробниці в своїх садках або в процесі будівництва будинків. 

Раніше експерти знайшли аналогічні гробниці в інших населених пунктах рівнинних районів Ха Тінь, таких як райони Дук Тхо, Кан Лок і Нгі Суан. Відкриття дає археологам додаткову основу для дослідження древніх в'єтнамських поховальних традицій.

 

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.