АНОНС: У Львові представлять дешифрований сучасними розвідниками документ УПА

До дня захисника України у Львові відбудеться спільний захід Служби зовнішньої розвідки України та Національного музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького» з передавання розшифрованого тексту унікального документу українських підпільників.

Про це "Історичній правді" повідомили у "Тюрмі на Лонцького".

 

У Національному музеї-меморіалі "Тюрма на Лонцького" у Львові відбудеться передача Службою зовнішньої розвідки України дешифрованого тексту унікального документу українського визвольного руху – Акту вінчання подружжя з Прикарпаття Григорія Вацеби і Марії Бабінчук.

Присутні матимуть змогу ознайомитися з оригінальними матеріалами із Галузевого державного архіву СЗР України (зразками шифрів розвідувальної служби Державного Центру УНР у екзилі, референтури розвідки ОУН тощо), зі світлинами, листами та іншими матеріалами з сімейного архіву і щойно виданою книгою про драматичну й героїчну долю подружжя повстанців.


У заході візьмуть участь:

- Руслан Забілий, директор музею;

- Олександр Скрипник, дослідник історії спецслужб, працівник Служби зовнішньої розвідки України;

- близькі родичі Григорія Вацеби і Марії Бабінчук.


Соціальна дистанція і всі запобіжні заходи в контексті карантину передбачені.


Час:
8 жовтня, четвер, о 14.00


Місце:
Національний музей-меморіал жертв окупаційних режимів "Тюрма на Лонцького", вул. Степана Бандери, 1


Контакт:
094 847 4220, lonckoho.lviv.ua

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.