В Україні випустили художній конверт до 100-річчя від дня народження Амет-Хана Султана

«Укрпошта» випустила художній конверт до 100-річчя від дня народження двічі Героя Радянського союзу Амет-Хана Султана

Про це повідомляє Армія.Infom.

Погашення спеціальним штемпелем "Амет-Хан Султан, 1920-1971" відбудеться 28 жовтня у Києві на Головпоштамті.

На конверті, що має вийти тиражем у 500 тис. примірників зображено портрет Амет-Хана Султана, а також епізод з художнього фільму "Хайтарма".

Розробкою дизайну конверту займалася продакшн-студія телеканалу ATR.

 

Довідково:

Амет-Хан Султан народився 25 жовтня 1920 року у Криму, в Алупці. У період Другої світової війни він здійснив понад 600 бойових вильотів, у яких особисто збив 30 літаків супротивника і 19 — у складі груп. Тільки в кримському небі він збив шість бойових ворожих літаків. Після війни він брав безпосередню участь у підготовці до польотів у космос перших космонавтів — Юрія Гагаріна, Германа Титова, Павла Поповича та інших.

Амет-Хан Султан не отримав звання Героя втретє, тому що з гордістю називав себе кримським татарином. Він важко переживав трагедію свого народу і намагався, як міг, допомагати співвітчизникам. У 1956 році він поставив свій підпис під листом з проханням реабілітувати кримських татар.

Після відходу з військової авіації він продовжив літати. Став єдиним радянським льотчиком, який випробував понад 50 типів літальних апаратів. За час льотно-випробувальної роботи особистий наліт Амет-Хана Султана склав понад 4 тис. годин.

Амет-Хан Султан трагічно загинув 1 лютого 1971 р. при здійсненні чергового випробувального польоту.

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.