ЗМІ: Трамп назвав загиблих американських військових «лохами». Президент все заперечує

Президент США Дональд Трамп кілька разів образливо висловився на адресу загиблих американських військовослужбовців і назвав їх «невдахами» та «лохами».

Про це повідомляють The Atlantic і Associated Press з посиланням на джерела, наближені до оточення Трампа, і в Міноборони США.

 
AP Photo/Evan Vucci

ЗМІ описують кілька випадків. У 2017 році на день памʼяті загиблих американських солдатів Трамп відвідав могилу сина міністра внутрішньої безпеки Джона Келлі, який загинув в Афганістані, і в його присутності нетактовно спитав, "навіщо йому цей візит". Представник Міністерства оборони підтвердив цей випадок AP.

У листопаді 2018 року Трамп висловився про військових у день поїздки на кладовище Ен-Марн біля Парижу, де поховані солдати США, які загинули під час Першої світової війни. "Чому я повинен їхати на цей цвинтар? Він заповнений невдахами", — сказав він. Того ж дня в розмові він назвав "лохами" американських морських піхотинців, полеглих у битві при Белло Вуд (1918 рік).

У тому ж році Трамп нібито назвав сенатора-республіканця Джона Маккейна на його ж похоронах "й*баним невдахою". Маккейн кілька років перебував у полоні у Вʼєтнамі. Трамп і до похорону сенатора стверджував, що Маккейн "не герой війни". На похоронах він обурився приспущеними прапорами і сказав: "Якого біса ми це робимо?"

Сам Трамп називає інформацію ЗМІ фейковою. За його словами, подібні публікації повʼязані з прийдешніми президентськими виборами у США.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.