У Полтаві визначили місце для пам’ятника Петлюрі

В облдержадміністрації відбулося перше засідання робочої групи з питань спорудження пам’ятника Симону Петлюрі

Учасники зібрання обговорили умови архітектурного конкурсу та строки його проведення. Пам'ятник встановлять справа від центру естетичного виховання учнівської молоді, так як це місце пов'язане з видатним діячем української державності. Тут раніше стояв будинок його батьків.

 

"Місце розташування є. Нам треба прописати умови конкурсу, склад журі й терміни. Маємо певні напрацювання", – сказала заступник директора Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та житлово-комунального господарства ОДА Ірина Особік.

Замовником конкурсу буде Полтавська ОДА, міська влада займається виділенням земельної ділянки. Важливе завдання – складання проєктування. Кожен з учасників групи висловив свої пропозиції та побажання.

Член консультативної ради з питань охорони культурної спадщини при Департаменті культури і туризму облдержадміністрації Оксана Бєлявська зауважила, що до участі в конкурсі варто запрошувати авторські колективи – архітектора та скульптора.

На засіданні робочої групи вирішили, що конкурс має бути всеукраїнським, відкритим та архітектурно-художнім. Також обговорили створення алеї Симона Петлюри.

 

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.