У Бостоні приберуть пам'ятник з президентом Лінкольном

Влада американського міста Бостон вирішила прибрати з центрального парку пам'ятник Аврааму Лінкольну і афроамериканцю, що схилився біля нього на коліно.

Про це повідомляє Patch.com.

 

Монумент демонтують в знак солідарності з рухом Black Lives Matter, незважаючи на те, що саме при президенті Лінкольні в США скасували рабство.

Причиною стала композиція пам'ятника. Лінкольн зображений у повний зріст з піднятою рукою над чорношкірим, що стоїть біля нього на коліні зі зламаними кайданами на зап'ястях. Активісти вважають таке зображення образливим для афроамериканців.

"Сьогодні художня комісія Бостона одноголосно проголосувала за те, щоб прибрати бронзові образотворчі елементи Меморіалу емансипації з його місцезнаходження в Park Square", - йдеться в заяві відповідальної комісії.

Дата демонтажу пам'ятника поки невідома.

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.