Археологи знайшли під Запоріжжям скарби скіфів і ногайське поховання

Науковці виявили на території археологічної пам'ятки Мамай-Гора в Запорізькій області низку нових поховань і артефактів

Як повідомляє УНІАН з посиланням на сторінку пам'ятки у Facebook, за 12 днів розкопок археологи дослідили 9 комплексів. Серед них – сім культових скіфських ям (IV ст. до н. е..), в яких вчені знайшли горщик з рідкісним декором, фрагменти пательні, фрагменти вінчика великої орнаментованої корчаги, курант (знаряддя для розтирання), а також кістки рогатої худоби і уламок щелепи хижої тварини. Крім того, вчені знайшли фрагмент половецького рову, або культову яму (для підтвердження потрібні додаткові дослідження) і ногайське поховання з нетиповим орієнтуванням поховання цих кочівників.

 
Фото: Михайло Чернявський

Мамай-Гора – унікальна археологічна пам'ятка, яка руйнується Каховським водосховищем. На її території знаходяться поховальні комплекси, що зберігають історію восьми тисячоліть: від неоліту до пізнього середньовіччя. На 25% дослідженої території виявили вже понад 900 культових комплексів різних культур.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.

Харитина Кононенко. "Та, що йшла за покликом Києва"

З відновленням незалежності Київ щороку вшановує Олену Телігу, лицарку й музу національно-визвольної боротьби. Проте жодна київська вулиця не має навіть невеличкого пам'ятного знака на честь Харитини Кононенко, на 6 років старшої за Телігу діячки, яка була активною учасницею Української революції в нашій столиці.

Перед відходом у вічність. До 60-ї річниці смерті Андрія Мельника

Остання зустріч з полковником відбулася у неділю 1 листопада 1964 року. Маковецький увійшов до кімнати, де лежав Андрій Мельник, а біля нього сиділа дружина Софія. У сусідній кімнаті перебували лікар і медсестра готові надати хворому допомогу на кожен його поклик. Стан хворого гіршав з кожною хвилиною.

Пожежа. Уривок із книжки Максима Беспалова "У пошуках Єви"

Випадково натрапивши на могилу Єви та Марії Ориняк у пенсильванських лісах, Максим Беспалов прийшов до головного пошуку свого життя — історії власної родини. Автор пише про еміграцію, епідемію та війну. Про те, як понад 100 років тому карпатські бойки ставали шахтарями в далекій Централії та помирали там від силікозу. Як під час Першої світової мобілізовані до австрійської армії галичани мали зв’язок з Америкою, проте не мали його з родичами по інший бік Карпат.