Археологи знайшли під Запоріжжям скарби скіфів і ногайське поховання

Науковці виявили на території археологічної пам'ятки Мамай-Гора в Запорізькій області низку нових поховань і артефактів

Як повідомляє УНІАН з посиланням на сторінку пам'ятки у Facebook, за 12 днів розкопок археологи дослідили 9 комплексів. Серед них – сім культових скіфських ям (IV ст. до н. е..), в яких вчені знайшли горщик з рідкісним декором, фрагменти пательні, фрагменти вінчика великої орнаментованої корчаги, курант (знаряддя для розтирання), а також кістки рогатої худоби і уламок щелепи хижої тварини. Крім того, вчені знайшли фрагмент половецького рову, або культову яму (для підтвердження потрібні додаткові дослідження) і ногайське поховання з нетиповим орієнтуванням поховання цих кочівників.

 
Фото: Михайло Чернявський

Мамай-Гора – унікальна археологічна пам'ятка, яка руйнується Каховським водосховищем. На її території знаходяться поховальні комплекси, що зберігають історію восьми тисячоліть: від неоліту до пізнього середньовіччя. На 25% дослідженої території виявили вже понад 900 культових комплексів різних культур.

Мої парламентські вибори: 1990 рік

«…Отрицательное воздействие на обстановку в городе Житомире имели выступления участников республиканского фестиваля «Червона рута», концерты которого проходили 10-11 февраля в Облмуздрамтеатре. В программе, выступлениях пропогандировалась идея «самостоятельной Украины»… - КГБ сигналізувало «нагору» про ситуацію в Житомирі.

Влад Троїцький: «В Україні починає формуватися традиція усвідомлення генезису»

Інтерв’ю з театральним режисером Владом Троїцьким для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Восьме травня. Чому полеглих згадують у тиші

8 травня 1919 року лондонський часопис Evening News надрукував лист одного з своїх дописувачів із міркуваннями про те, як краще відзначити «День миру» - тобто першу річницю завершення світової війни. Його автор закликав започаткувати нову загальнонаціональну традицію - згадувати загиблих у війні хвилинами мовчання.

Вінстон Черчилль: "Совєтська загроза вже замінила собою нацистського ворога…"

На тлі 80-ї річниці завершення Другої світової війни варто згадати про одну з ключових постатей тих подій – прем'єр-міністра Великої Британії Вінстона Спенсера Черчилля – харизматичного політика, який понад усе в своєму житті нероздільно й повсякчас дбав про свій власний престиж та престиж Великої Британії, а перемогу над її ворогами вважав своєю власною справою, зумівши реалізувати з блискавичною енергійністю свою дитячу мрію – за умови можливості мати два життя – одне прожити як політик, друге – як воєначальник.