У Рівному відбувся фестиваль прадавніх човнів

Два дні на озері Басів Кут, що у Рівному, тривав фестиваль прадавніх човнів.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

 

"Такий фестиваль проводимо вперше. На жаль, через пандемію, подія відбуватиметься в онлайн-режимі для перегляду усіма охочими, які бажають поринути в атмосферу Київської Русі.

Змагаються рівненські "Ладі" та "Гунгніру", чернівецькі "Хугін" та "Сілд", олевські "Добриня", "Фрам" та "Челнок", - розповів кореспонденту агентства організатор фестивалю, відомий рівненський мандрівник, ініціатор будівництва човна вікінгів Юрій Ойцусь.

Під час фестивалю відбувся видовищний парад човнів, після якого розпочалися змагання на воді, веслярі показують перегони під вітрилами та без них.

Як повідомлялось раніше, минулого року у Рівному біля обласного краєзнавчого музею група ентузіастів взялася будувати 9-метровий вузький дерев'яний човен вікінгів. Того ж літа точну копію давнього човна вікінгів спустили на воду озера Басів Кут у Рівному.

За словами ініціатора задуму Юрія Ойцюся, це початок масштабного проєкту. Його суть у створені в підніжжі древнього городища, поблизу озера Басів Кут, етнографічного комплексу музею-скансену "Городище Оствиця".

Генерал-хорунжий Юрко Тютюнник. «Народження моє припало на самісінький Великдень…»

На Великдень, 20 квітня 1891 року народився майбутній член Центральної Ради, український військовий діяч, повстанський отаман, командувач Другим зимовим походом генерал-хорунжий Армії УНР Юрко Тютюнник. В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України зберігаються унікальні документи про його життя і діяльність, особисте листування, рукопис книги "Зимовий похід 1919–1920 рр.", а також світлини, які досі ще не публікувалися.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.