Архів ОУН представив оновлену версію свого сайту

Сайт містить велику кількість оцифрованих документів з історії ОУН

Архів ОУН Українська інформаційна служба Лондон оновив свій сайт. Архів ОУН - це широкий вибір тематики, яка сконцентрована у трьох блоках: Фонди (текстові й аудіовізуальні), Колекції та Бібліотека. Окрема сторінка - Музей Визвольної боротьби ім. С.Бандери.

Мітинг в Лондоні на захист ув`язнених представників української інтелігенції
Мітинг в Лондоні на захист ув`язнених представників української інтелігенції
Архів ОУН в УІС - Лондон. Ф.30 оп.2 од.зб.10, од.обл.13.

Одним з найголовніших інформаційних блоків оновленого сайту Архіву ОУН є фонди - упорядковані комплекси документів з історії революційної ОУН, які містять, також, і особисті матеріали її довголітніх діячів - текстові та аудіовізуальні. Матеріалів тут, поки що, небагато, але їх упорядкування та оприлюднення - постійний процес, який триватиме і далі.

Оновлений сайт пропонує зручний універсальний пошук, нову систему захисту, можливість перегляду на мобільних пристроях (iPhone, iPad, smartphone etc.).

Серед матеріалів архіву можна знайти чимало унікальних документів. Наприклад, аудіозапис промови Степана Бандери, відео спогадів Ярослава Стецька.

Проєкт реалізується у співпраці з Центром досліджень визвольного руху.

Пам'яті Михайла Бойчука

26 листопада 1936-го Михайло Бойчук був заарештований за звинуваченням у шпигунстві як "один з керівників націонал-фашистської терористичної організації". Після півроку слідства художника разом з учнями-однодумцями розстріляли у підвалах внутрішньої тюрми НКВС у Києві. Твори Михайла Бойчука та бойчукістів було вилучено з музейних експозицій та запасників у спецфонд і знищено.

Лист до братів-юдеїв. Найдавніший документ зі згадкою про Київ написаний івритом?

Справжньою сенсацією для науковців у 1960-х роках стала знахідка документа, написаного за часів Давньої Русі, на її теренах, ще й зі згадкою Києва. Щоправда, йдеться не про літопис чи хроніку. Тож про якісь важливі політичні події з нього годі було дізнатися. Та й зберігався він не в Києві, а в Каїрі. У сховищі тамтешньої синагоги Бен-Езра.

Мальтійський лицар – в оперативній розробці нквс

"Протягом кількох місяців у Парижі існує організована Токаржевським таємна організація під назвою «Орден Св. Юра» (ім’я Петлюри). Ця організація… налічує близько 20 осіб… Мета організації достеменно не з’ясована. Кажуть, що цим таємним товариством керував Василь Вишиваний…"

Австралійські українці у В’єтнамській війні

Народились у Німеччині, жили в Австралії, воювали у В’єтнамі на боці США. Матеріали австралійського національного архіву, реєстр ветеранів, журнали бойових дій розкривають крихти інформації про покоління українських мігрантів, яке було створене однією війною та потрапило на іншу.