В Англії прибиратимуть памʼятник засновнику скаутського руху

Пам'ятник засновникові скаутського руху Роберту Бадену-Пауеллу у місті Пул тимчасово приберуть через побоювання зруйнування. Прихильники знесення статуї стверджують, що Баден-Пауелл нібито симпатизував Гітлерові, а також був расистом і гомофобом

 
Фото: STEVE DANIELS

Про це повідомляє BBC. Статую встановили 12 років тому.Місцева поліція рекомендувала її демонтувати аби уникнути вандалізму.

Баден-Пауелл нібито був прихильником нацистів, а також здійснював проти зулусів військові злочини, коли служив в Південній Африці наприкінці XIX століття.

Рішення про знесення ухвалили органи місцевої влади. Заступник голови міської ради Марк Хауелл в коментарі підкреслив, що статую прибирають, щоб врятувати її:

"Ми знаємо, що місцеві мешканці пишаються лордом Баденом-Пауеллом і скаутським рухом і їх зв'язком з Пулом. Дехто вважає, що рішення тимчасово прибрати пам'ятник - це поступка протестувальникам. Однак, ми вважаємо, що відповідальним рішенням буде захистити пам'ятник, щоб його цінували і поважали майбутні покоління".

У памʼятника знайшлось доволі багато захисників.

Баден-Пауелл заснував рух скаутів у 1907 році. Цей рух існує досі, зокрема і в Україні. Скаути ніколи не ставили перед собою політичних завдань. Натомість завжди пропонували мир, рівність та толерантність.

Прихильники скаутів і Бадена-Пауелла говорять, що скаутський рух допомагає подолати соціальний розрив - у скаути беруть дітей із сімей різного рівня доходів.

Як і де жили наші аристократи

"Пробираючись крізь чагарники, немов у фільмі про Індіану Джонса, ми очікували, що вийдемо на галявину та побачимо бодай руїни чи фундамент споруди. Але коли хащі скінчилися, ми ступили на переоране поле. Перед нами була лише оброблена плугом земля".

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.

"Найстаріший з нині живих...": Історія Балтійського кубку

Після закінчення Першої світової війни нове дихання отримали ігрові командні види спорту. Битви з полів, найстрашнішої на той момент війни, переміщуються на футбольні стадіони. Нове покоління запальних ентузіастів-організаторів продукує ідеї континентальних і регіональних турнірів як для клубів, так і для національних збірних. Не виключенням був і Балтійський регіон. Тут на просторах понівечених, не лише світовою війною, а й роками кривавих війн за незалежність, народжується ідея власного Балтійського кубку.