Прем’єра фільму “Довбуш” відкладена, фільм в цьому році не вийде

Один із найдорожчих фільм в історії українського кіно – “Довбуш”, прем’єра якого планувалася на 10 листопада 2020 року, в цьому році не вийде через пандемію.

Про це в інтерв'ю для інформаційної агенції Главком розповів режисер, автор ідеї стрічки Олесь Санін.

"Планували закінчити "Довбуша" в цьому році. Через пандемію, як і у всіх, змінюються плани… Фінансування від держави більше не очікується, на закінчення проєкту плануються кошти продюсерські (інвесторів, рекламні, попередні продажі та ін.)", – сказав він.

 

За словами Саніна, очікуваний фінальний бюджет фільму – близько 100 млн грн. "До проєкту є інтерес іноземних кампаній. В фільмі знімаються Сергій Стрєльніков, Олексій Гнатковський (дебют), Даша Плахтій… і польські Агата Бузек і Матеуш Костюкевич. Можливий вихід фільму або його розширеної версії на міжнародних стрімінгових платформах. Ми над цим працюємо", – додав режисер.

Олесь Санін стверджує, що фільм зорієнтований переважно на національний ринок, але ведуться переговори і з іноземними партнерами.

 

Історико-пригодницька драма "Довбуш" розповідає про одного з найвідоміших борців за свободу свою і всього краю, легендарного ватажка опришків, грози панів, "що хлопам кривду робили" ‒ Олексу Довбуша.



Синопсис

У першій половині XVIII ст. у Карпатських горах розгортається драма життя Олекси Довбуша, його непростого кохання та боротьби за гідну долю для свого народу, і тут навічно оселяється таїна його безсмертя.

Ватага опришків під проводом двох братів, Івана та Олекси Довбушів, їхня невловимість і зухвалість стали надією для народу і пострахом для ворогів.

Дороги братів розходяться, панство кидає всі зусилля на придушення волелюбних настроїв, якими охоплені Карпати. Смерть чи безсмертя переможуть у цьому двобої?

 

Головні ролі виконують: Сергій Стрельников, Олексій Гнатковський, Даша Плахтій, Ростислав Держипільський, Олександр Мавріц.

Автором ідеї, співавтором сценарію та режисером картини є Олесь Санін, який свого часу зняв справжні хіти – "Поводиря" і "Мамая". Продюсує стрічку Максим Асадчий, оператором-постановником є Сергій Михальчук. Сценарій написаний Василем Портяком, Максимом Чернишем та Олесем Саніним. Режисер монтажу – Денис Захаров.

Зйомки фільму "Довбуш" стартували у серпні 2018 року кінокомпанією "Пронто Фільм". Знімали в найбільш мальовничих місцях Карпат – в Буковці та на Синевірі, на Чорногорі та на Стігу, на Писаному камені та в багряному лісі. Взагалі для зйомок фільму обрані унікальні природні локації, а також реальні місця перебування історичного героя Олекси Довбуша.

Один із найдорожчих фільм в історії українського кіно ‒ "Довбуш" Олеся Саніна ‒ з бюджетом у 86,7 мільйона гривень, був заявлений на 10-му конкурсному відборі Держкіно 2017 року, який проект виграв у секції "Ігрові тематичні (Велич українського духу на прикладах легендарних героїв народного фольклору)".

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.