Мешканець Вінниччини колов свиней давньоруським списом

У Вінницькому обласному краєзнавчому музеї зберігається вістря списа Х-ХІІ століття, яке донедавна слугувало мешканцю одного з навколишніх сіл знаряддям для забою свиней.

Про дивний експонат йдеться у повідомленні на Facebook-сторінці музею, передає Vlasno.info.

 

"Що може об'єднувати зображення давньоруських воїнів та свинини? Відповідь: один із експонатів нашого музею. Дійсно дивний і дещо моторошний.

Предмет у 2019 р. передав до музею мешканець с. Грушківці Калинівського району. Це – вістря списа, яке було випадково знайдене жителями села. Такий тип озброєння характерний для кінця Х–ХІІ ст. Але на початку ХХІ ст. йому знову довелося випити крові.

Предмет зберігся у настільки чудовому стані, що до нього доварили стрижень з різьбою, зробили руків'я і почали використовувати як швайку для забою свиней", - йдеться у повідомленні.

У музеї зазначають, що поряд з с. Грушківці зберіглися залишки укріплень давньоруського часу. Давнє городище було відкрите в середині ХХ ст. доцентом Вінницького педінституту к. і. н. Павлом Хавлюком.

За даними досліджень, воно споруджене слов'янами у Х–ХІ ст. і використовувалось до періоду пізнього середньовіччя.

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Незалежність №1: Коли Грушевський її оголосив, чому Винниченко сумнівався, а Єфремов був проти

У перші дні 1918 року – 9 січня за старим стилем (22 січня за новим) – в умовах військової агресії проголошено незалежну республіку Україна.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.