В Аушвіці знайшли заховані особисті речі вʼязнів. ФОТО

Під димовою трубою одного з блоків на території музею концтабору у польському Освенцимі знайшли заховані увʼязненими столове приладдя та інструменти.

Про це пише ВВС.

 
ФОТО: AFP PHOTO/NATIONALFONDS/KACZMARCZYK/MARSZALEK

Серед виявленого — ножі, виделки, ножиці та інструменти. Їх знайшли в блоці № 17.

Австрійський національний фонд жертв націонал-соціалізму проводить ремонт блоку № 17 для майбутньої виставки. Під час робіт була виявлена димова труба, під якою і знайшли предмети.

Історикам поки незрозуміло, чому ці предмети були заховані.

 
ФОТО: AFP PHOTO/NATIONALFONDS/KACZMARCZYK/MARSZALEK

Однак Австрійський фонд припускає, що їх могли використовувати для виготовлення та ремонту одягу, слюсарної справи або навіть для підготовки до втечі.

Також фахівці припускають, що їх могли використовувати для обміну з іншими увʼязненими.

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.