Нацбанк запускає електронний аукціон з продажу пам’ятних монет

Національний банк започатковує пілотний проєкт з проведення динамічних аукціонів із продажу пам’ятних монет України.

Про це повідомляє пресслужба регулятора.

Світлина ілюстративна
Світлина ілюстративна

"Цей пілот тестуватиметься у межах застосування нових підходів до реалізації нумізматичної продукції Національного банку для: задоволення попиту широкого кола клієнтів (банків, об'єднань нумізматів, окремих нумізматів, інших юридичних та фізичних осіб); осучаснення механізмів ціноутворення на нумізматичну продукцію", - йдеться в повідомленні.

Суть пілоту полягає у тому, що на етапі випуску нумізматичної продукції в обіг Національний банк проводитиме електронні аукціони із реалізації саме нових випусків.

Тобто учасники матимуть дистанційний доступ до торгів. Торги відбуватимуться на майданчику Універсальної товарної біржі "Контрактовий дім УМВБ" після уведення монет у обіг.

За результатами проведених торгів, Національний банк формуватиме ціну на свою продукцію та здійснюватиме її розподіл через інші канали продажу (on-line, банки-дистриб'ютори тощо). Ціна, що сформується у результаті торгів, використовуватиметься для подальшої реалізації.

На аукціони виставлятиметься частина від тиражу нумізматичної продукції (окремими лотами, із різною кількістю одиниць продукції в лоті). Переможці аукціонів оплачуватимуть лоти безготівково.

Забрати придбану продукцію вони зможуть у Національному банку (м. Київ, Контрактова площа, 2Б) за попереднім записом, щоб уникнути можливих одночасних скупчень у приміщеннях банку.

Старт динамічних аукціонів із продажу пам'ятних монет України має розпочатися з пам'ятної монети "Видубицький Свято-Михайлівський монастир" (срібло, нейзильбер).

Водночас, ураховуючи епідемічну ситуацію, що склалася через поширення коронавірусної хвороби COVID-19 та карантин, про кожний аукціон Національний банк повідомлятиме додатково (строки проведення, кількість монет/для продажу на аукціоні, склад лотів тощо).

Генерал-хорунжий Юрко Тютюнник. «Народження моє припало на самісінький Великдень…»

На Великдень, 20 квітня 1891 року народився майбутній член Центральної Ради, український військовий діяч, повстанський отаман, командувач Другим зимовим походом генерал-хорунжий Армії УНР Юрко Тютюнник. В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України зберігаються унікальні документи про його життя і діяльність, особисте листування, рукопис книги "Зимовий похід 1919–1920 рр.", а також світлини, які досі ще не публікувалися.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.