Чотири фільми історичної тематики претендують на приз глядацьких симпатій Національної кінопремії

Українська кіноакадемія оголосила номінантів на здобуття “Премії глядацьких симпатій” Четвертої Національної кінопремії “Золота Дзиґа”. Серед номінантів - "Заборонений", "Крути 1918", "Ціна правди" та "Захар Беркут"

Українська кіноакадемія оголосила номінантів на здобуття Четвертої Національної кінопремії "Золота Дзиґа". У межах Національної кінопремії вже втретє вручатиметься "Премія глядацьких симпатій".

У цій номінації – ТОП-10 українських фільмів, які за період прокату з 1 січня 2019 року по 31 грудня 2019 року переглянула найбільша кількість глядачів, з дозволу правовласника.

Зробити свій вибір та проголосувати за найкращий фільм Кінопремії "Золота Дзиґа" у номінації "Премія глядацьких симпатій" можуть самі глядачі за посиланням segodnya.ua. Голосування проходитиме на сайті segodnya.ua до 12 квітня.

 

Фільми, які беруть участь у номінації "Премія глядацьких симпатій":

  • "Давай танцюй" (реж. Олександр Березань)
  • "Зустріч однокласників" (реж. Валентин Шпаков)
  • "Заборонений" (реж. Роман Бровко)
  • "Захар Беркут" (реж. Ахтем Сеітаблаєв, Джон Вінн)
  • "Клара та чарівний дракон" (реж. Олександр Клименко)
  • "Крути 1918" (реж. Олексій Шапарєв)
  • "Свінгери - 2" (реж. Андрейс Екіс)
  • "Фокстер і Макс" (реж. Анатолій Матешко)
  • "Ціна правди" (реж. Аґнешка Голланд)
  • "Я, ти, він, вона" (реж. Володимир Зеленський, Девід Додсон)

"Найстаріший з нині живих...": Історія Балтійського кубку

Після закінчення Першої світової війни нове дихання отримали ігрові командні види спорту. Битви з полів, найстрашнішої на той момент війни, переміщуються на футбольні стадіони. Нове покоління запальних ентузіастів-організаторів продукує ідеї континентальних і регіональних турнірів як для клубів, так і для національних збірних. Не виключенням був і Балтійський регіон. Тут на просторах понівечених, не лише світовою війною, а й роками кривавих війн за незалежність, народжується ідея власного Балтійського кубку.

«Ми продовжуємо боротьбу і маємо всі шанси переломити хід історії та встояти», - історик та офіцер ЗСУ Ігор Макарчук

Історик-археолог та реконструктор, дослідник Українських визвольних змагань початку ХХ ст. Ігор Макарчук у 2022 році поставив на паузу аспірантуру та пішов до війська. Раніше Ігор разом із побратимами з «Пласту» одягав військові однострої часів УНР і відтворював знакові події та битви тієї доби. Нині він носить піксель як офіцер однієї з бригад ЗСУ. І відчуває чимало паралелей між тією та цією війною: «Як сто років тому, так і зараз — боротьба триває і ворог той самий».

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.