Канада випустила монету у формі української писанки. ФОТО

Королівський канадський монетний двір випустив кольорову срібну монету у формі української писанки.

Про це йдеться на сайті Королівського канадського монетного двору.

 

Монета стане вже п'ятою "писанкою" у колекції канадського монетного двору. Цього разу вона прикрашена традиційними українськими візерунками.

 

"Більш, ніж пасхальне яйце, ця срібна монета із чистого срібла вшановує життя та сезон нових починань.

Її кольорові мотиви, приміром, восьмиконечна троянда, мають таке само глибоке значення, як нанесені на традиційну писанку, де тонкі форми та геометричні візерунки створюють захопливу візуальну мову. Це – радісне вшанування весни, доступне вам цілий рік!", - йдеться в описі монети на сайті.

 

На реверсі монети нанесені кольорові візерунки, а на аверсі – профіль королеви Єлизавети ІІ. Монета викарбувана із 31,82 грам чистого срібла та має номінал у 20 канадських доларів.

Її загальний наклад склав 5 тисяч штук та вже був повністю розпроданий.

 

Автор дизайну монети — канадець українського походження Дейв Мельничук, який є членом Українського музею Канади в Торонто.

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.