Творча група фільму про Корольова готується до прем’єри. ВІДЕО

У Житомирі завершують роботу над художньо-документальним фільмом про Сергія Корольова "Незламний. Шлях до мрії".

Цього тижня творча група, яку очолює режисер-постановник фільму Петро Авраменко, здійснювала зйомки у музеї космонавтики, повідомляє Суспільне.UA

 

Фільм про Корольова за фінансової підтримки міської ради у Житомирі почали знімати майже півроку тому.

Режисер-постановник Петро Авраменко: "Сьогодні у нас іде дозйом фільму. Ми знімали експертів. Це актори, які прожили певний період життя Корольова. І сьогодні ми їх знімаємо у ролі експертів. Вони розповідають про моменти, пов'язані з його життям".

Артистка Ольга Карпович: "Мені пощастило зіграти роль бабусі Корольова. Дуже важко. Інформації мало. Тільки фото. Я була вражена, що схожість велика. Своїми домислами спробувала вибудовувати ці стосунки між онуком і дідусем. Чекаємо прем'єри, як все вийде".

Актор Андрій Глущук: "Виступаю в ролі Баланіна, відчима Сергія Корольова. Це роль нелегка. Потрібно передати віковий образ. Приємно було зніматися у цьому фільмі".

Оператор-постановник Артем Цівко: "Важко з нашим бюджетом і технікою зробити щось хороше. Стараємося. Вижимаємо максимум зі світла, камери. Якби було більше технічних можливостей, людей, було б все набагато швидше і краще".

Петро Авраменко: "Фільм практично змонтували, але у нас не виходить із цим снігом. Будемо без снігу. Ще трішечки часу і будемо завершувати. Прем'єра відбудеться у кінотеатрі. Зробимо прем'єру дуже цікавою".

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.