Творча група фільму про Корольова готується до прем’єри. ВІДЕО

У Житомирі завершують роботу над художньо-документальним фільмом про Сергія Корольова "Незламний. Шлях до мрії".

Цього тижня творча група, яку очолює режисер-постановник фільму Петро Авраменко, здійснювала зйомки у музеї космонавтики, повідомляє Суспільне.UA

 

Фільм про Корольова за фінансової підтримки міської ради у Житомирі почали знімати майже півроку тому.

Режисер-постановник Петро Авраменко: "Сьогодні у нас іде дозйом фільму. Ми знімали експертів. Це актори, які прожили певний період життя Корольова. І сьогодні ми їх знімаємо у ролі експертів. Вони розповідають про моменти, пов'язані з його життям".

Артистка Ольга Карпович: "Мені пощастило зіграти роль бабусі Корольова. Дуже важко. Інформації мало. Тільки фото. Я була вражена, що схожість велика. Своїми домислами спробувала вибудовувати ці стосунки між онуком і дідусем. Чекаємо прем'єри, як все вийде".

Актор Андрій Глущук: "Виступаю в ролі Баланіна, відчима Сергія Корольова. Це роль нелегка. Потрібно передати віковий образ. Приємно було зніматися у цьому фільмі".

Оператор-постановник Артем Цівко: "Важко з нашим бюджетом і технікою зробити щось хороше. Стараємося. Вижимаємо максимум зі світла, камери. Якби було більше технічних можливостей, людей, було б все набагато швидше і краще".

Петро Авраменко: "Фільм практично змонтували, але у нас не виходить із цим снігом. Будемо без снігу. Ще трішечки часу і будемо завершувати. Прем'єра відбудеться у кінотеатрі. Зробимо прем'єру дуже цікавою".

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.