АНОНС: Презентація книжки "Кримськотатарський рух у 1917-1920 рр."

У Києві відбудеться презентація книжки "Кримськотатарський національний рух у 1917-1920 рр. за архівами комуністичних спецслужб".

Про це повідомляють організатори у Facebook.

 

Видання містить раніше невідому або малодоступну для широкого загалу і фахівців інформацію про один із ключових періодів в історії корінного в Криму кримськотатарського народу – про національний рух у період війн і революцій. Влада СРСР на довгі десятиліття засекретила матеріали, включені у книжку.

У ній опубліковано архівні документи з літерної справи комуністичних спецслужб "Міллі-Фірка" про історію кримськотатарського національного руху в 1917-1920 рр.

Серед них – протоколи Слідчої комісії Кримськотатарського парламенту (травень-літо 1918 р.) щодо підрахунку людських жертв та матеріальних збитків від захоплення більшовиками влади в Криму, документи партії Міллі-Фірка, чекістські переклади документів та інші свідчення, які розкривають складний перебіг трансформаційних процесів у Криму в період війн і революцій.

"Родзинкою" документальної частини книги є чотири протоколи національних установчих зборів і першого національного парламенту кримських татар Курултаю (грудень 1917 р.).

Документальну частину супроводжує історико-аналітична – про Кримськотатарську революцію у 1917-1919 рр. і Кримськотатарський національний рух 1919-1920 рр.

Книжка буде корисною для усіх, хто цікавиться історією Криму та кримськотатарським національним рухом у першій третині ХХ ст.


Упорядники
видання: к.і.н. Андрій Іванець та директор ГДА СБУ Андрій Когут.


Автор історико-аналітичної частини книжки А. Іванець.


Час: 27 січня, понеділок, 12.30


Місце: Укрінформ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16 (м. Театральна)


Видання здійснено за підтримки Мінінформполітики України

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.