Проти калінінградського блогера порушили кримінальну справу про реабілітацію нацизму

У Калінінграді Слідчий комітет РФ порушив кримінальну справу про реабілітацію нацизму (частина 3 статті 354.1 КК РФ) проти 34-річного блогера Миколи Горєлова (відомий під псевдонімом Микола Кириченко).

Про це "Медіазоні" розповіла адвокат Марія Бонцлер.

Микола Горєлов
Микола Горєлов
Фото: facebook.com/NoMorePears

Справу порушили через опубліковану в соцмережі "ВКонтакті" "літературну замітку", в якій згадується насильство червоноармійців над мирним німецьким населенням під час Другої світової війни.

Видання Комерсант подає фрагмент із допису блогера, який публікуємо мовою оригіналу:

"Наряду с вымышленными дояркой из Северной Кореи Ким Мин Со и пенсионером из Смоленска Иваном Павловичем Сухоруковым "признательность красноармейцам" выражают Адольф Гитлер и Иосиф Сталин.

Так, Адольф Гитлер, вещающий, по замыслу автора, из Седьмого круга Ада, пивного бара "Варево Дьявола", говорит: "Красноармейцы потеряли на войне столько людей, что вокруг войны и победы создается ореол жертвенности, без которого моя репутация суперзлодея могла бы сойти на нет!"

А Сталин, в свою очередь, изрекает: "Пошли бы они так же в бой по приказу товарища Троцкого? Черта с два! Он, видите ли, интеллектуал, талант, писатель — на кой ляд такой обычному солдату нужен?"

У прес-службі регіонального управління Слідчого комітету порушення справи не коментують. За "поширення відомостей, що виражають явну неповагу до суспільства про дні військової слави і пам'ятні дати Росії" блогеру може загрожувати штраф, громадські роботи або виправні роботи.

Горєлов раніше писав кінорецензії для ЗМІ і вів блог на сайті "Ехо Москви".

"Вільне місто" під орудою Нестора Махна і повсякдення революції. Фрагмент книжки "Дніпро. Біографія великого міста в степу"

Махновські війська тричі захоплювали Катеринослав. Вони повністю контролювали місто протягом шести тижнів у листопаді–грудні 1919 року. Щойно Махно увійшов до Катеринослава, як той був проголошений "вільним містом" під захистом Революційно-повстанської армії. Жителів закликали "припинити бути міщанами й обивателями" та "сміливо і рішуче стати до справи будівництва нового життя на рівних, справедливих і розумних началах".

Як і де жили наші аристократи

"Пробираючись крізь чагарники, немов у фільмі про Індіану Джонса, ми очікували, що вийдемо на галявину та побачимо бодай руїни чи фундамент споруди. Але коли хащі скінчилися, ми ступили на переоране поле. Перед нами була лише оброблена плугом земля".

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.