Amazon розкритикували за футболки з Піночетом і його методами боротьби. Частину одягу прибрали

Компанія Amazon прибрала з продажу частину футболок на честь чилійського диктатора Піночета після критики за жартівливі слогани на одязі та зображення методів страти, які застосовувалися проти супротивників режиму.

Про це повідомляє The Бабель із посиланням на The Guardian.

Як пише видання, понад 3 тисячі людей були вбиті або зникли безвісти під час диктатури Августо Піночета 1973—1990 років, а у 2001 році тодішній президент Рікардо Лагос повідомив, що щонайменше 120 з них були скинуті з вертольотів у водойми країни.

 
Скріншот: The Guardian

Футболки, які висвітлюють такі злодіяння, стали популярними серед крайніх правих і відкрито продавалися на Amazon. Там покупці могли вибрати одяг, прикрашений обличчям Піночета, поряд з зображеннями вертольотів і написом "Безкоштовні польоти на вертольотах".

Люди, які пережили диктатуру, висловили обурення тим, що компанія продає такі футболки, насміхаючись над насильницькими вбивствами.

На інших футболках, доступних на Amazon, зображено людину у вільному падінні з вертольота і напис "Хочете покататися?" і вертоліт з написом "Піночет — мій другий пілот".

 
Скріншот: The Guardian

Amazon поки ситуацію не коментує. Велика частина одягу зникла з сайту незабаром після скандалу, але деякі товари досі доступні.



Довідка. Августо Піночет – чилійський диктатор, був при владі з 1974 по 1990 рік. За його правління у Чилі розпочались масові репресії. За роки диктатури в Чилі було вбито 3065 людей, або ж вони "зникли безвісти"; 40 тисяч було заарештовано, затримано без рішення суду. Ще 500 тисяч людей емігрували.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.