Amazon розкритикували за футболки з Піночетом і його методами боротьби. Частину одягу прибрали

Компанія Amazon прибрала з продажу частину футболок на честь чилійського диктатора Піночета після критики за жартівливі слогани на одязі та зображення методів страти, які застосовувалися проти супротивників режиму.

Про це повідомляє The Бабель із посиланням на The Guardian.

Як пише видання, понад 3 тисячі людей були вбиті або зникли безвісти під час диктатури Августо Піночета 1973—1990 років, а у 2001 році тодішній президент Рікардо Лагос повідомив, що щонайменше 120 з них були скинуті з вертольотів у водойми країни.

 
Скріншот: The Guardian

Футболки, які висвітлюють такі злодіяння, стали популярними серед крайніх правих і відкрито продавалися на Amazon. Там покупці могли вибрати одяг, прикрашений обличчям Піночета, поряд з зображеннями вертольотів і написом "Безкоштовні польоти на вертольотах".

Люди, які пережили диктатуру, висловили обурення тим, що компанія продає такі футболки, насміхаючись над насильницькими вбивствами.

На інших футболках, доступних на Amazon, зображено людину у вільному падінні з вертольота і напис "Хочете покататися?" і вертоліт з написом "Піночет — мій другий пілот".

 
Скріншот: The Guardian

Amazon поки ситуацію не коментує. Велика частина одягу зникла з сайту незабаром після скандалу, але деякі товари досі доступні.



Довідка. Августо Піночет – чилійський диктатор, був при владі з 1974 по 1990 рік. За його правління у Чилі розпочались масові репресії. За роки диктатури в Чилі було вбито 3065 людей, або ж вони "зникли безвісти"; 40 тисяч було заарештовано, затримано без рішення суду. Ще 500 тисяч людей емігрували.

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.