АНОНС: У Вінниці презентують довідник про місцевих діячів Української революції

Презентація біографічного довідника «Українська революція (1917-1921) в іменах: вінницькі сторінки» відбудеться у Вінниці 5 грудня.

 

Презентована книга вперше представляє вінницькі сторінки Української революції в особах. Це майже 400 персоналій. Серед них, як уродженці Східного Поділля, так і діячі, які працювали в українських державних, політичних, військових, громадських інституціях на його теренах.

Ядром авторського колективу довідника є викладачі Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського. До проекту залучалися також вінницькі та київські колеги.

Видання побачило світ завдяки фінансовій підтримці Вінницької міської ради та Вінницької ОДА та буде розповсюджено серед бібліотек регіону.

Подія відбудеться за участі упорядниці видання - доктора історичних наук, професора Тетяни Кароєвої.
Модератор презентації - директор Центру історії Вінниці Олександр Федоришен.

На презентації буде можливість придбати книгу зі спеціального тиражу, кошти з якого будуть спрямовані на поповнення колекції майбутнього Музею Вінниці.

5 грудня, четвер, 18:00.

Місце: HUB Місто змістів (вул. Пушкіна, 11).

Подія у Facebook.

Година папуги. Погані передчуття професора Свяневича

"Я аніскільки не сумнівався, що вступ Радянської Росії у наші східні воєводства буде означати для них кінець існуючому там польському впливу і відрив тих територій від Польщі. Я не був би проти передачі тих воєводств незалежним Україні і Білорусі, якби такі існували, але не бачив сенсу в передачі їх Радянському Союзу". Як професор Свяневич передбачив Велику війну.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР