АНОНС: У Вінниці презентують довідник про місцевих діячів Української революції

Презентація біографічного довідника «Українська революція (1917-1921) в іменах: вінницькі сторінки» відбудеться у Вінниці 5 грудня.

 

Презентована книга вперше представляє вінницькі сторінки Української революції в особах. Це майже 400 персоналій. Серед них, як уродженці Східного Поділля, так і діячі, які працювали в українських державних, політичних, військових, громадських інституціях на його теренах.

Ядром авторського колективу довідника є викладачі Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського. До проекту залучалися також вінницькі та київські колеги.

Видання побачило світ завдяки фінансовій підтримці Вінницької міської ради та Вінницької ОДА та буде розповсюджено серед бібліотек регіону.

Подія відбудеться за участі упорядниці видання - доктора історичних наук, професора Тетяни Кароєвої.
Модератор презентації - директор Центру історії Вінниці Олександр Федоришен.

На презентації буде можливість придбати книгу зі спеціального тиражу, кошти з якого будуть спрямовані на поповнення колекції майбутнього Музею Вінниці.

5 грудня, четвер, 18:00.

Місце: HUB Місто змістів (вул. Пушкіна, 11).

Подія у Facebook.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.