НБУ вводить в обіг дві монети, присвячені військовослужбовцям та військовим медикам. ФОТО

Національний банк України вводить в обіг дві пам'ятні монети номіналом 10 гривень, присвячені українським військовослужбовцям і військовим медикам.

Про це повідомляють на сайті НБУ.

Обидві монети - "На варті життя" і "Учасникам бойових дій на території інших держав" - випущені тиражем 1 млн. штук.

Відзначають, що монета "На варті життя" присвячена військовим медикам - "людям, чия професія поєднує в собі медичні та військові знання, які самовіддано служать Батьківщині, щодня рятуючи життя її захисників, роблять подвиг милосердя, мужності та стійкості".

 
ФОТО: НБУ

На аверсі монети розміщено малий Державний Герб України, напис "Україна", рік карбування монети – 2019, у центрі – стилізована композиція: полум'я, на тлі якого – хрест, символ медицини, навколо – камуфльовані уламки, які символізують драматизм війни; внизу між уламками – логотип Банкнотно-монетного двору Нацбанку.

На реверсі – стилізована композиція: військовий медик надає допомогу пораненому бійцю під час бойових дій, дзеркальні силуети вертольота і групи військових, що йдуть до нього з ношами, (ліворуч) напис: "На варті життя".

Монета "Учасникам бойових дій на території інших держав" присвячена українським військовослужбовцям – учасникам багатьох миротворчих місій.

 
ФОТО: НБУ

На аверсі розміщено малий Державний Герб, над яким напис "Україна"; на дзеркальному тлі – стилізована композиція: на тлі моделі Землі зображені континенти і вказаний номінал 10 гривень; рік карбування монети 2019, логотип Банкнотно-монетного двору Нацбанку, напис "Учасникам бойових дій на території інших держав".

На реверсі в обрамленні рослинного орнаменту на дзеркальному тлі написи: "Обов'язок. Мужність. Пам'ять".

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.