У Полтаві розгромили Алею пам’яті загиблих воїнів АТО. ФОТО

У ніч з 29 на 30 листопада невідомі розгромили Алею пам’яті полеглих захисників України у Полтаві.

Про це пише "Коло" з посиланням на допис Наталії Костіної у Facebook.

 

"Сьогодні вночі проросійська гідра підняла свою кістляву руку на святе і високе, на честь і гордість наших. Синів України! Алея пам'яті Героїв була розбита чи прострелена російським окупантом на Українській землі!", - пише вона.

 

У прес-службі обласної поліції Полтави повідомили, що правоохоронці становлюють всі обставини пошкодження інтерактивної дошки на Алеї пам'яті захисників у парку Котляревського:

"До поліції інформація надійшла з міської ради близько 8 години ранку. На місці події працює слідчо-оперативна група. Встановлюються всі причини та обставини даної події. Вирішується питання про внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань за статтею 296 (Хуліганство)".

 

Алея пам'яті полеглих захисників України була відкрита на початку березня 2018 року. На алеї встановлений пам'ятний знак з вмонтованою інтерактивною дошкою, яка відображає інформацію про полтавців, які загинули у зоні АТО: фото, роки життя, обставини загибелі та нагороди, які має кожний з героїв.

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.