Працівники Музею історії України пікетували Мінкульт

Акція протесту працівників Національного музею історії України під стінами Міністерства культури молоді і спорту України відбулася 13 листопада.

Про це повідомляє сайт музею.

 
nmiu.com.ua

На пікет вийшли приблизно півсотні музейників. Протест пов'язаний з перевіркою музею комісією Мінкульту та рішенням міністерства про відсторонення директорки НМІУ Тетяни Сосновської.

Учасники акції виступили на захист керівниці музею. Вони тримали в руках плакати з гаслами: "Вимагаємо неупереджену комісію!", "Колектив НМІУ підтримує Т. В. Сосновську!" та "Запрошуємо міністра у музей".

Вони також передали колективне звернення, в якому закликали до "неупередженої перевірки музею комісією міністерства" та призначення на посаду виконувача обов'язків генерального директора НМІУ "незаангажованої особи". 

Нагадаємо, днями сайт музею повідомляв, що перевірку міністерства спричинено "скаргою невеликої групи співробітників НМІУ, яким не до вподоби рух музею", а виконувати обов'язки директора призначили одно з авторів скарги. Тетяна Сосновська назвала комісію заангажованою. 

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.