У ЦВК повідомили, коли зможуть зареєструвати В'ятровича депутатом

ЦВК після отримання подання від Верховної Ради про дострокове припинення повноважень матиме шість днів для визнання обраним народним депутатом наступного у партійному виборчому списку кандидата.

Про це пише "Укрінформ" із посиланням на голову ЦВК Олега Діденка.

 

Станом на вечір 12 листопада такого подання ще не було.

"Наскільки мені відомо, подання ще не надходило. Є певна процедура проходження документів у самій Верховній Раді - там усе має бути оформлено, підписано, направлено до ЦВК.

Центральна виборча комісія протягом шести днів з моменту отримання про дострокове припинення повноважень народного депутата визнає обраним народним депутатом наступного кандидата за черговістю у списку", - зазначив Діденко.

Після визнання обраним, за словами Діденка, кандидат має право подати документи для реєстрації народним депутатом або ж не подавати їх, тим самим відмовитися від набуття депутатських повноважень.

Крім того, голова ЦВК зауважив, що черговий у списку кандидат може подати заяву про відмову від балотування та про виключення з виборчого списку. Діденко підкреслив, що у раді відмови наступного за черговістю кандидати набувати депутатських повноважень обраним депутатом визнається наступний у списку кандидат.

Нагадаємо, про те, що В'ятрович невдовзі стане нардепом, стало відомо 12 листопада.

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.