У перуанських горах знайшли залишки давнього міста

Археологи виявили стародавнє місто на вершині Андських гір у Перу. Воно знаходиться на 1,5 кілометрів вище за всесвітньо відому пам'ятку цивілізації інків Мачу-Пікчу та, ймовірно, є давнішим за неї.

Про це пише Gazeta.ua з посиланням на Newsweek.

 
newsweek.com

Місто знайшли за допомогою сучасної технології LIDAR - ідентифікації та визначення дальності за допомогою світла. Вона дозволила команді проглянути місцевість крізь густі кущі та кактуси, які покривають вершини гір. На основі зібраних даних створили детальні 3D-карти.

Дослідники побачили руїни круглих будівель, характерні для племен, що жили в цій місцевості до інків. Але при цьому була присутня й типова тераса самих інків.

Поселення знаходиться в археологічній зоні, відомій як Wat'a, що на місцевому означає "острів". Вчені стверджують, що воно було своєрідним шаблоном для Мачу-Пікчу, побудованого в середині XV ст.

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.