Спецпроект

Книгу про Гарета Джонса видадуть українською

Готується випуск книги американського науковця та журналіста Рея Гамаш, присвяченої життю журналіста Гарета Джонса

Про це повідомляє Holodomor Research and Education Centre.

 

В оригіналі праця має назву "Гарет Джонс. Свідок Голодомору" (Gareth Jones: Eyewitness to the Holodomor) та побачила світ у 2013 році у видавництві Welsh Academic Press.

Вихід перекладу книги українською мовою запланований на весну 2020 року.

Видання готується в рамках науково-видавничої програми HREC in Ukraine за підтримки Фундації родини Темертеїв та Посольства США в Україні.

 

Нагадаємо, праця польського репортера Мірослава Влєклого, також присячена біографії Гарета Джонса, вийде у жовтні 2019 року.

Фільм Агнєшки Голланд, що розповідає про життя журналіста, йтиме в українському прокаті з листопада під назвою "Ціна правди". Стрічка вже отримала престижну польську кінопремію "Золоті леви".

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.

Харитина Кононенко. "Та, що йшла за покликом Києва"

З відновленням незалежності Київ щороку вшановує Олену Телігу, лицарку й музу національно-визвольної боротьби. Проте жодна київська вулиця не має навіть невеличкого пам'ятного знака на честь Харитини Кононенко, на 6 років старшої за Телігу діячки, яка була активною учасницею Української революції в нашій столиці.

Перед відходом у вічність. До 60-ї річниці смерті Андрія Мельника

Остання зустріч з полковником відбулася у неділю 1 листопада 1964 року. Маковецький увійшов до кімнати, де лежав Андрій Мельник, а біля нього сиділа дружина Софія. У сусідній кімнаті перебували лікар і медсестра готові надати хворому допомогу на кожен його поклик. Стан хворого гіршав з кожною хвилиною.