У Польщі готують до випуску книгу про Гарета Джонса

Видання, присвячене біографії британського журналіста Гарета Джонса, побачить світ у Польщі в жовтні цього року

Повідомлення про це з'явилося на офіційній Facebook-сторінці автора праці - польського репортера Мірослава Влєклого

Книга, яку випустить краківське видавництво Znak, матиме назву "Гарет Джонс. Людина, що знала забагато". Офіційна дата виходу - 14 жовтня. Обсяг видання - 360 сторінок. Книжку вже можна замовити на сайті видавництва за 45 злотих.

 
Mirosław Wlekły reporter, facebook

Як зазначає Влєкли, працю варто прочитати перед переглядом фільма Агнєшки Голланд "Громадянин Джонс". Сама режисерка висловила вдячність автору на книгу, назвавши її прекрасним доповненням до стрічки.

"Чудова репортерська історія про журналістського Ікара, який заплатить життям за прагнення до правди. А на тлі цього тоталітарне безумство ХХ століття та Голодомор, розв'язаний Сталіним - Великий Голод в Україні, який Гарет Джонс намагався розкрити світові.

Мирослав Влєкли пропонує вражаючу панораму епохи, і в той же час пише так яскраво, у нього таке відчуття до деталей, що я заглибився в цю реальність, забувши, що він розповідав про події 80-річної давнини", - висловився про книгу відомий польський історик та журналіст Марцін Меллер.

Фільм Агнєшки Голланд йтиме в українському прокаті з листопада під назвою "Ціна правди". Стрічка вже отримала престижну польську кінопремію "Золоті леви".

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.