АНОНС: Лекція "У королівській книгарні: що та як читали англійські монархи"

Ви вже, мабуть, знаєте, що книга у середні віки була справжнім скарбом. Не кожен міг дозволити собі її придбати, та й не кожен умів читати. Але як щодо середньовічних монархів?

Symbolon. Центр середньовічних та ранньомодерних студій запрошує відвідати свою чергову лекцію.

 

Чи знаєте ви, що середньовічні королі читали книги та володіли цілими бібліотеками? Які ж книги потрапляли до королівської бібліотеки та якими були смаки монархів?

Про це під час лекції "У королівській книгарні: що та як читали англійські монархи" розповість Вадим Чепіженко, викладач кафедри історії стародавнього світу та середніх віків Одеського національного університету імені І. І. Мечникова.

На лекції ви дізнаєтеся про те:

  • яке було середньовічне жанрове розмаїття та які книги переважали на полицях "королівської книгарні";
  • яку функцію відігравали книги та як вони використовувалися задля репрезентації королівської влади, зокрема в Англії;
  • як можна реконструювати наповнення такої бібліотеки;
  • які практики читання превалювали в епоху середньовіччя та до яких з них частіше зверталися англійські королі.

Час: 7 вересня, суботу, 14:00 – 15:00.

Місце: Creative Women Space. Київ, Михайлівський провулок, 9б.

Вартість участі у заході 100 грн. за умови попередньої оплати та 150 грн. у день події. Усі перераховані кошти підуть на розвиток Громадської організації "Симболон. Центр середньовічних та ранньомодерних студій".

Зареєструватися на лекцію потрібно за посиланням.

*Вказані вами персональні дані у реєстраційній формі є необхідними для подальшого контакту з Вами. Після реєстрації Вам надійде лист з умовами придбання квитка.

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.