Йорданія створює військовий музей під водою. ВІДЕО

Йорданія створює військовий музей на дні Червоного моря. Так влада країни планує заохочувати підводний туризм.

Музей розташований у морі неподалік берега популярної серед пірнальників затоки та єдиного йорданського порту Акаба, повідомляє Popular Mechanics.

Для створення підводної експозиції затоплюють старі моделі танків, бронетехніки та навіть вертоліт АН-1F "Кобра", списані з йорданської армії. Загальна кількість одиниць техніки – біля 20.

Це переважно зразки британського та американського виробництва, які дісталися Йорданії після панування Великої Британії над цією територією.

Ідея музею під водою виникла у влади Йорданії з метою стимулювати економічну діяльність у Спеціальній економічній зоні Акаба та в країні загалом.

Як запевняють йорданські урядовці, усі небезпечні вузли з бойових машин демонтовані, а сама техніка поступово перетвориться на рифи та приноситиме користь довкіллю.

До слова, міністерство оборони СШа мало схожу програму REEFEX ("Ріфекс"), яка перебачала створення звалища старих танків і БМП у відкритому морі коло узбережжя штатів Нью-Йорк і Нью-Джерсі. Також американські танки захоронювали у водах коло Флориди та інших приморських штатів.

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.