АНОНС: Фільм "Незламні". Допрем'єрний кінопоказ просто неба

Сьогодні в Івано-Франківську в рамках відзначення 90-річчя ОУН, відбудеться допрем’єрний показ фільму "Незламні" – за участі режисерської та акторської групи.

Про це повідомляють організатори у Фейсбук.

 

«НЕЗЛАМНІ» - короткометражний художній історико-документальний фільм, знятий на основі реальних подій, розгортаються у місті Городку на Львівщині у 1932 році.

Група бійців УВО-ОУН (Української Військової Організації та Організації Українських Націоналістів) здійснюють напад на польське поштове відділення у провінційному містечку для експропріації коштів, з метою використати їх на користь боротьби проти польського гніту над українським населенням Галичини.

На головних героїв Василя Біласа, Дмитра Данилишина, Володимира Старика та Юрка Березинського чекають нелегкі випробування, виклики долі, та зустрічі віч-на-віч із ворогом. Ризик, зазирання смерті у вічі, авантюри та зрада, а все заради одного – аби розворушити тут темні українські маси.

У головних ролях: В. Плебанський, Д. Цебак, Р. Колачник, Д. Хромов, Н. Плебанський, Т. Елейко, О. Божик, А.Гавришко, О. Смілка, Б. Латик.

Режисер – о.Михайло Греділь

Автор – Григорій Купецький

Автор сценарію – Галина Вилійка

Продюсер – ГО «Апостольська Чота»

Кінопоказ відбувається за підтримки міського голови Івано-Франківська Руслана Марцінківа та секретаря міської ради Оксани Савчук, а також Центру Національного Відродження імені С.Бандери.

Час: 19 липня, п'ятницю, 17:30

Місце: Палац Потоцьких, вул. Шпитальна, 5, Івано-Франківськ

Година папуги. «Золотий вересень»

«Ось два пістолети. Коли увірвуться українські бандити, ти застрелиш дітей, а потім застрелишся сама! Пам’ятай: у тебе мають лишитися три набої!» — останню розмову батька і мами семирічний Адам підслухав випадково.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.