Визначено лауреатів Премії Української асоціації юдаїки

Журі Премії УАЮ імені Мартена Феллера й Жанни Ковби визначило цьогорічних лауреатів нагороди.

Як, повідомляється на сайті УАЮ, Премію 2019 вирішено розділити між номінантами:

 

Юхим Меламед — за підготовку архівного покажчика «Документы по истории и культуре евреев в региональных архивах Украины: Путеводитель. Т. 2: Николаевская, Одесская, Херсонская области» (Київ: Стилос, 2014);

Наталія Риндюк (посмертно) та Олександра Уралова — за перший повний переклад повісті Шолом-Алейхема «Тев'є-молочар» з їдишу на українську і наукове редагування цього перекладу (Київ: Знання, 2017).

Церемонію нагородження заплановано провести під час наукової конференції «"Де будуть євреї — там Ерец-Ісраель": Українсько-єврейські літературні контакти» (25–26 вересня 2019, Одеса).

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.

Опіум, вбивства, валютні спекуляції: китайські таємні організації в радянській Україні

Для більшості маловідомим залишається факт, що у першій половині XX cтоліття в Україні існувала доволі помітна китайська діаспора. Китайці оселилися в багатьох містах та навіть селах переважно на півдні та сході країни, а райони, де вони колись компактно проживали, до сих пір в народі називаються "шанхаями". Там, де виникали китайські діаспори, неодмінно з'являлися і злочинні угруповання та таємні містичні братства, більш відомі в масовій культурі як тріади.