АНОНС: Лекція "Акт відновлення української державності 30 червня 1941 року"

29 червня, напередодні річниці Акта відновлення Української держави, у Національному музеї історії України розкажуть про передумови, перебіг і наслідки цієї спроби здобути незалежну Українську державу.

Боротьба за власну державність супроводжувала український народ протягом всього ХХ ст. Одним із важливих кроків до спроби проголосити власну незалежну українську державу був Акт 30 червня 1941 року, підписаний у Львові з ініціативи Організації українських націоналістів. 

 

Акт відновлення української державності був черговою спробою українців заявити про власну державність. Ця подія відбувалася за вкрай несприятливих обставин і навряд чи могла бути успішною. Утім вона вчергове засвідчила прагнення українців до власної незалежності.

Лектор – Аліна Понипаляк, кандидат історичних наук, старший науковий співробітник відділу історії України у ХХ ст. НМІУ

29 червня, субота, 14.00.

Місце: Національний музей історії України (Київ, вул. Володимирська, 2).

Вартість вхідного квитка на лекцію - 30 грн.

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.